Konkurs

Uwaga KONKURS.

Polska Rada Ratowników Medycznych wraz z INTER Ubezpieczenia ogłasza konkurs.Do wygrania dwudniowy pobyt w jednym z ekskluzywnych hoteli w Polsce lub za granicą.Zapraszamy do udziału.Szczegóły na stronie

Rejestracja rozpoczęta- IX Ogólnopolskie Sympozjum Ratownictwa Medycznego

Miło nam  Państwa poinformować że zgodnie z zapowiedzią,od dziś można już rejestrować się na IX Ogólnopolskie Sympozjum Ratownictwa Medycznego, które odbędzie się w dniach 6-8.10.2017 w „Orlim Gnieździe” w Szczyrku.
Zapisy na stronie http://sympozjum.info/
Zapraszamy

„Zajawka”promująca IX Ogólnopolskie Sympozjum Ratownictwa Medycznego

Zapraszamy do obejrzenia „zajawki”promującej IX Ogólnopolskie Sympozjum Ratownictwa Medycznego w Szczyrku.

Warto dodać,że zapisy na sympozjum ruszają 1.04.2017 na stronie www.sympozjum.info

Zapraszamy na film…

Nowy pakiet ubezpieczeń dla Ratowników

Pakiet ubezpieczeń Hestia Ratownikom:

ERGO Hestia docenia Twoją pracę. Dlatego stworzyliśmy pakiet ubezpieczenia dedykowany specjalnie dla Ciebie. Skorzystaj z ubezpieczenia i z pełnym spokojem wykonuj swoje obowiązki.

Oferujemy:

– Ubezpieczenie OC

– NNW

– Ochronę prawną

Więcej informacji na stronie: www.ratownik.e-wniosek.com

Stop agresji wobec ratowników medycznych

Kolejny baner promujący kampanię Polskiej Rady Ratowników Medycznych -„Stop agresji wobec ratowników medycznych”

„Dyspozytor Medyczny w systemie PRM”

Wojewódzka Stacja Ratownictwa Medycznego w Łodzi wraz ze Związkiem Pracodawców Ratownictwa Medycznego SP ZOZ serdecznie zaprasza do udziału w IV Konferencji Naukowo – Szkoleniową „Dyspozytor Medyczny w systemie PRM”, która odbędzie się w dniach 25-27 kwietnia 2017 roku w Centrum Konferencyjno-Rekreacyjne „MOLO” w Smardzewicach, woj. łódzkie.

Dyspozytor medyczny jest najistotniejszym elementem sytemu Państwowe Ratownictwo Medyczne. To od jego decyzji zależy jak zadziała system. Aktualne zmiany i permanentny wzrost wymagań wobec tej grupy zawodowej wymuszają ciągłe podnoszenie kwalifikacji zawodowych.

Organizowana konferencja ma na celu omówienie zachodzących zmian w pracy dyspozytora medycznego, rozwój ich umiejętności z uwzględnieniem  kompetencji miękkich, jak również wymianę doświadczeń zawodowych. Podczas konferencji odbędą się panele naukowe i praktyczne warsztaty oraz seminarium dla dyspozytorów medycznych, będące formą doskonalenia zawodowego zgodnie z  rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 16 kwietnia 2007 roku w sprawie doskonalenia zawodowego dyspozytorów medycznych.

Szczegóły na http://wsrm.lodz.pl/konferencja-2017/

Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 20.04.2016

Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 20 kwietnia 2016 r. w sprawie medycznych czynności ratunkowych i świadczeń zdrowotnych innych niż medyczne czynności ratunkowe, które mogą być udzielane przez ratownika medycznego

 

http://dziennikustaw.gov.pl/du/2016/587/1

 

VIII Ogólnopolskie Sympozjum Ratownictwa Medycznego-Największe sympozjum ratownictwa medycznego

Szanowni Państwo,

w imieniu Komitetu Organizacyjnego, zapraszam na kolejne – VIII Ogólnopolskie Sympozjum Ratownictwa Medycznego, które odbędzie się w CKiR Orle Gniazdo w Szczyrku, w dniach 28-30 października 2016 roku.

Jesteśmy przekonani, że Sympozjum będzie nie tylko wspaniałą okazją do poszerzenia wiedzy i umiejętności z zakresu medycyny ratunkowej ale również miejscem wymiany wspólnych spostrzeżeń i doświadczeń.Komitet Naukowy pod przewodnictwem Pana prof. dr hab. n. med. Krystna Sosady złożony z autorytetów różnych dziedzin medycyny zapewni, jak co roku, wysoki poziom merytoryczny tego wydarzenia.

Sympozjum podzielone będzie na dwa bloki tematyczne, dotyczące chirurgii ratunkowej oraz pediatrii i neonatologii w ratownictwie.  Jak co roku  odbędą się posiedzenia szkoleniowe i praktyczne warsztaty, prowadzone pod okiem wykwalifikowanych instruktorów.

Serdecznie zachęcamy do udziału w tym ważnym, ratowniczym wydarzeniu zarówno ratowników medycznych, jak i przedstawicieli innych zawodów medycznych.

Za udział w Sympozjum, posiedzeniach szkoleniowych i warsztatach przysługują punkty edukacyjne

Do zobaczenia w klimatycznym Szczyrku!

Edyta Wcisło
Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego
VIII Ogólnopolskiego Sympozjum Ratownictwa Medycznego

Zapisy i informacja na : www.sympozjum.info

https://inter-direct.pl/ratownicy-medyczni

Ubezpieczenia dla ratowników medycznych

Szanowni Państwo,

informujemy, że Towarzystwo Ubezpieczeń INTER Polska SA przygotowało we współpracy ze środowiskiem Ratowników Medycznych  specjalny pakiet ubezpieczeń dedykowany ratownikom i dyspozytorom. Pakiet ten powstał z myślą o specyfice naszej pracy i zawiera następujące produkty:

 • dobrowolne ubezpieczenie OC,
 • ubezpieczenie ochrony prawnej,
 • ubezpieczenie na wypadek ekspozycji na materiał zakaźny,
 • ubezpieczenie na wypadek dłuższej niezdolności do pracy,
 • całoroczne ubezpieczenie turystyczne,
 • ubezpieczenie na życie z pakietem ryzyk zawodowych.

Specjalne wyróżniki oferty:

 • klauzula chroniąca ratownika w przypadku agresji fizycznej pacjenta,
 • klauzula chroniąca ratownika w przypadku naruszenia przez niego praw pacjenta,
 • rozszerzony zakres ubezpieczenia OC o szkody w karetkach i sprzęcie medycznym,
 • dedykowane ubezpieczenie na wypadek czasowej niezdolności do pracy dla osób pracujących na kontraktach,
 • dedykowane ubezpieczenie na życie.

 

Praca ratownika wiąże się z ogromną odpowiedzialnością i ryzykiem związanym z często ekstremalnie trudnymi warunkami udzielania pomocy chorym lub poszkodowanym w wypadkach.

Wychodząc naprzeciw potrzebom, Towarzystwo Ubezpieczeń INTER Polska SA proponuje dedykowany pakiet ochrony ubezpieczeniowej zapewniający poczucie bezpieczeństwa w przypadku błędów medycznych lub zdarzeń niepożądanych, a także w sytuacjach losowych.

„Dzięki współpracy ze środowiskiem Ratowników Medycznych rozpoznaliśmy i skatalogowaliśmy zakres oraz specyfikę ryzyk czyhających na ratowników podczas wykonywania przez nich obowiązków” – mówi Bartosz Jurkowski, Dyrektor Sieci Sprzedaży INTER. „Produkty, które znalazły się w pakiecie chronią ratownika w przypadku każdej trudnej sytuacji zawodowej. Ufamy, że dzięki nim, codzienna praca stanie się choć trochę mniej stresująca”.

Oferta dla ratowników medycznych jest dostępna pod poniższym linkiem:

https://inter-direct.pl/ratownicy-medyczni